Stichting Alzheimer Nederland

Stichting Alzheimer Nederland

Dementie, de ziekte van Alzheimer. Iedereen heeft er wel eens van gehoord, maar niet iedereen weet hoe ernstig het is. Dat is ook lastig, want vaak zie je niet dat iemand dementie heeft. Maar dementie is een dodelijke ziekte en leven met dementie is een zware opgave. Zowel voor de patiënt als voor de omgeving. Alzheimer Nederland is er voor deze groep mensen en staat ze bij met praktische tips, hulp en lotgenotencontact. En dát blijkt vaak het verschil te maken tussen het kunnen volhouden of er aan onderdoor gaan. Maar Alzheimer Nederland is er ook voor de mensen die nog niet met dementie te maken hebben. Door het financieren van wetenschappelijk onderzoek hopen wij dat dementie uiteindelijk te genezen is, of nog beter te voorkomen.

Aandachtsgebied:

Voorlichting, hulp en ondersteuning aan mensen met dementie en hun omgeving, belangenbehartiging bij politiek en zorgaanbieders en wetenschappelijk onderzoek.

Bekijk en print pagina uit gids

categorie:

Gezondheid

Opgericht:1984Bankrekening:66.95.17.550Girorekening:2502Voorzitter:dhr. drs. A. AdriaansenDirecteur:mevr. Gea J. Broekema
Stichting Alzheimer Nederland
Kosterijland 3
3980 CD Bunnik
Telefoonnummer: 030 - 659 69 00
Faxnummer: 030 - 659 69 01
Email: info@alzheimer-nederland.nl
Website: http://www.alzheimer-nederland.nl

Belangrijkste resultaten afgelopen jaar:

start onderzoeksprojecten rondom vroegdiagostiek, publiekscampagne 'Zorgen over Alzheimer' (taboedoorbreking, belang tijdige diagnose), uitbreiding migrantenvoorlichting, uitbreiding Alzheimer Cafés

Plannen:

intensivering wetenschappelijk onderzoek bij vier Alzheimercentra in Nederland; meer samenwerking met andere partijen; deskundigheidsbevordering vrijwilligers; intensivering lobbyactiviteiten bij politici en beleidsmakers op landelijk en regionaal niveau, onder andere voor betere ketenzorg en ondersteuning mantelzorgers; voortzetting massamediale publiekscampagne; uitbreiding (digitale) voorlichting
2009: 25-jarig bestaan Alzheimer Nederland; intensivering van het wetenschappelijk onderzoek; campagne taboedoorbreking; meer samenwerking met andere partijen; opstellen van een landelijke lobbyagenda ‘Deltaplan Dementie’ met de noodzakelijke voorzieningen voor mensen met dementie en hun naasten en standpunten over de gewenste zorg bij dementie (bijvoorbeeld casemanager voor iedereen)