De hulp van het Rode Kruis in de Hoorn van Afrika
din 26 juli 2011In verschillende landen in de Hoorn van Afrika heeft Het Rode Kruis haar hulpactiviteiten geïntensiveerd.
In Kenia en Somalië deelt het Rode Kruis water en voedsel uit aan kinderen en zwangere vrouwen. Ook herstelt en installeert het Rode Kruis waterputten en bouwt het kassen voor een wateronafhankelijke voedselvoorziening.
Daarnaast helpt het Rode Kruis mensen en gemeenschappen zich weerbaarder te maken tegen extreme droogte en geeft ze voorlichting om droogte en hongersnood te voorkomen. Ook maakt ze de bevolking bewust van het belang van schoon drinkwater en hygiëne.
Het uitblijven van regen in de laatste twee regenseizoenen is niet de enige oorzaak van de crisissituatie in de Hoorn van Afrika, maar wel zeer bepalend. Door het uitblijven van de regens zijn de traditionele waterplaatsen en bronnen opgedroogd. Ook heeft het direct invloed op de kwaliteit van het grasland waar de nomaden hun kuddes op laten grazen. Hierdoor moeten de nomaden steeds verder reizen om nog geschikte voed- en drinkplaatsen te vinden en ontstaat er overbelasting op die plekken waar nog wel water en voedsel beschikbaar is.




