Goede Doelen Gids

Wat verdienen goede doelendirecteuren?

Goede Doelen Journaal

Waar of niet waar?

Dierenbescherming wil meer transparantie bij dierproeven

vri 22 juli 2011

Om de transparantie bij dierproeven te vergroten stelt de Dierenbescherming voor om onder meer een onafhankelijke landelijke beoordelingscommissie in het leven te roepen.

Deze commissie moet voor elk onderzoek een ethische afweging maken. Dat staat in een advies van de organisatie over nieuwe dierproefwetgeving aan het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Nu is het nog zo dat de ethische afweging wordt gemaakt door Dier Experimenten Commissies. Deze commissies zitten volgens de Dierenbescherming te dicht op de instellingen die de dierproeven uitvoeren. In de nieuwe landelijke commissie moeten volgens de Dierenbescherming onafhankelijke leden worden aangesteld, onder wie vertegenwoordigers van dierenbeschermingsorganisaties. Deze commissies moeten voordat een nieuw project wordt opgestart kijken of de onderzoeken in dat project wel met dieren gedaan moeten worden en of een vergelijkbaar onderzoek niet al eerder is gedaan.
De Dierenbescherming wil dat het plan van de beoordelingscommissie in de nieuwe Wet op de dierproeven wordt opgenomen. Die wet moet uiterlijk eind volgend jaar af zijn en is een uitwerking van een nieuwe Europese richtlijn. De Europese richtlijn gaat volgens de Dierenbescherming echter niet ver genoeg.

Gerelateerde goede doelen

Dierenbescherming

Maak van uw afscheid een nieuw begin