Klijnsma: ‘Laat vluchtelingen studeren met uitkering’

vri 5 maart 2010

Vlak voor haar aftreden als staatssecretaris van Sociale Zaken heeft Jetta Klijnsma de gemeenten laten weten dat ze mensen die onder het Generaal Pardon vallen, met behoud van uitkering moeten laten studeren. Dat meldt UAF, Stichting voor Vluchteling-Studenten.

Door middel van studie wil Klijnsma de kans op een duurzame baan voor vluchtelingen vergroten. ‘Ik wil gemeenten oproepen, binnen de kaders van de Wet werk en bijstand (WWB), en met oog voor het individu, pardonners de mogelijkheid te geven te studeren met behoud van uitkering, om zo hun kansen op een duurzame baan te vergroten', schrijft zij.
Klijnsma doet haar oproep naar aanleiding van een onderzoek door dagblad ‘Trouw'. Uit dat onderzoek bleek dat er grote verschillen bestaan tussen gemeenten. In de ene stad mogen pardonners studeren met behoud van hun bijstandsuitkering, in de andere moeten zij meteen aan de slag in laaggeschoolde functies. Studeren is er dan niet meer bij.
De staatssecretaris ‘wil deze gemeenten met klem aansporen meer inzet te plegen op de bevordering van de participatie van de pardonners'. Zij vindt ook dat gemeenten meer moeten leren van elkaars successen. Klijnsma stelt dat ‘het cruciaal is om in een zo vroeg mogelijk stadium gecombineerde inburgeringstrajecten aan te bieden waarin naast taal, (vrijwilligers)werk een belangrijke component is, zodat mensen vanaf het begin worden voorbereid op (arbeids)deelname'.

Gerelateerde goede doelen

UAF, St. voor Vluchteling-Studenten

Vacatures

Naar vacatures »

Goede Doelen Gids

Goede Doelen Gids