Leger des Heils start sms-actie voor Haïti
don 21 januari 2010Het Leger des Heils in Nederland heeft een speciaal sms-nummer geopend voor hulp aan Haïti.
Iedereen kan het door een aardbeving zwaar getroffen land direct helpen door ‘HAITI' te sms'en naar 4333 (€ 2,50 per bericht). Kolonel Piet Dijkstra, chef-secretaris van het Leger des Heils, doet daarbij een bijzondere oproep aan alle kerken: laten mensen de komende twee zondagen hun mobieltjes juist aanzetten in de kerk, zodat ze tijdens de collecte kunnen meedoen aan de actie.
De opbrengst van de actie komt volledig en rechtstreeks ten goede aan noodhulp in Haïti. Dat is mogelijk doordat het Leger des Heils al sinds 1950 in het land actief is met klinieken, voedingscentra en kinderhuizen. Inmiddels heeft de organisatie een plaatselijk team in het leven geroepen om de noodhulp te coördineren. Er is vooral behoefte aan water, voedsel en kleding. De internationale hulpverleningsorganisatie van het Leger des Heils, SAWSO, zal daarom per luchtbrug 285.000 maaltijden naar het getroffen gebied sturen. Verder staan er wereldwijd extra hulpverleners klaar om naar Haïti te vertrekken.
De korpsen van het Leger des Heils zullen twee zondagen achtereen aandacht besteden aan de actie. Kolonel Piet Dijkstra roept alle kerken in Nederland op hetzelfde te doen. Mensen kunnen ook geld overmaken op rekeningnummer 70.70.70.171 van de Stichting Leger des Heils in Almere, onder vermelding van ‘Noodhulp Haïti'.



