Nieuwe eisen aan rijgeschiktheid slechtzienden
vri 16 april 2010De Tweede kamer heeft vlak voor de val van het kabinet de nieuwe Europese richtlijn aangenomen. Dit betekent een aanzienlijke verruiming van de mogelijkheden voor een rijbewijs voor slechtzienden, aldus Bartiméus.
De volledige en nieuwe tekst van de Regeling Eisen Rijgeschiktheid 2000 staat op de website van het CBR.
De regeling onderscheidt twee groep: groep 1 betreft auto en motor en groep 2 betreft vrachtauto en bus. Bij maar één functioneel oog moet de visus meer dan of gelijk aan 0,5 zijn (was 0,6). Bij visus van 0,4-0,5 is nu ook een CBR-rijtest mogelijk (zonder andere visuele beperkingen en met positief advies van een oogarts). Ook geldt nu het criterium van een gezichtsveld van meer dan of gelijk aan 120 graden (was 140 graden). Er worden nu ook verticale eisen aan het gezichtsveld gesteld (groep 1: 20 graden naar boven en naar beneden, groep 2: idem, maar dan 30 graden). Voor groep 2 hoeft het slechtste oog nog maar een visus van 0,1 te hebben (was 0,5).
Mensen met diabetes kunnen nu ook in aanmerking komen voor een vrachtwagenrijbewijs (groep 2).
De precieze eisen staan op de website van het CBR: http://www.cbr.nl of op de website van het NOG (Nederlands Oogheelkundig Gezelschap).



