Plattelandskinderen in Bangladesh hoop bieden
vri 15 april 2011Kinderen met een handicap op het platteland van Bangladesh krijgen vaak geen goede medische hulp. Terwijl een vroege herkenning en behandeling van een handicap juist zo belangrijk is, aldus het Liliane Fonds.
Vaak kan tijdige medische zorg voorkomen dat handicaps verergeren. In een land als Bangladesh, waar 10 procent van de bevolking een handicap heeft en bijna 40 procent van de mensen met een handicap jonger is dan achttien jaar, is het buitengewoon belangrijk om deze kinderen passende medische zorg te bieden.
Daarom is het Liliane Fonds een van de initiatiefnemers van het hulpprogramma Hope for Life. Via dit programma kunnen meer kinderen met een handicap in plattelandsgebieden worden bereikt. Onlangs is Hope for Life in Bangladesh officieel van start gegaan.
De Bengaalse organisatie Disabled Rehabilitation and Research Association (DRRA) coördineert al jaren de activiteiten van het Liliane Fonds in Bangladesh. DRRA wil het tekort aan goed geschoolde hulpverleners op het platteland voortvarend aanpakken. Met medewerking van het Bengaalse Ministerie van Volksgezondheid gaat men nu extra hulp bieden op het gebied van diagnostiek en primaire revalidatie voor plattelandskinderen. Het programma Hope for Life moet de hulpverlening van artsen en andere gezondheidswerkers verbeteren.




