Waar of niet waar?

Waar of niet waar?

Symposium over late gevolgen van kinderkanker

maa 15 maart 2010

Op zaterdag 10 april houdt de Vereniging ‘Ouders, Kinderen en Kanker’ een voorjaarssymposium over LATER: de mogelijke late gevolgen van kinderkanker en het hoe en waarom van langetermijncontroles.

Het symposium is bedoeld voor ouders, verzorgers, ex-patiënten, grootouders en belangstellenden, zoals familie, vrienden, leerkrachten, artsen, verpleegkundigen, maatschappelijk werkers en psychologen die meer willen weten over de gevolgen van kinderkanker op de lange termijn. Voor kinderen en jongeren zijn er aparte activiteiten.
Kinderen met kanker hebben een goede overlevingskans, maar de behandeling kan blijvende gevolgen hebben. Ongeveer driekwart van de genezen kinderen krijgt ooit te maken met gezondheids- en/of psychosociale problemen (‘late effecten'). Omdat eventuele schadelijke gevolgen ook pas jaren later kunnen ontstaan of duidelijk worden, is het belangrijk dat kinderen ook na de bekende vijf jaar onder controle blijven. Door de kinderen levenslang te volgen, kunnen problemen vroegtijdig worden opgespoord en behandeld. Met de langetermijncontroles willen artsen en onderzoekers ook meer te weten komen over het ontstaan van de gevolgen, om zo behandelingen in de toekomst te verbeteren en de late effecten voor kinderen die nu ziek zijn te verminderen.

Gerelateerde goede doelen

KWF Kankerbestrijding, St.
Goede Doelen Gids

Wat verdienen goede doelendirecteuren?