Goede Doelen Gids

Wat verdienen goede doelendirecteuren?

Goede Doelen Journaal

Waar of niet waar?

TROS TV Show in teken Prinses Margriet Fonds

vri 25 november 2011

De TROS TV Show stond onlangs geheel in het teken van het Prinses Margriet Fonds. Het Rode Kruis Prinses Margriet Fonds biedt hulp om mensen beter te beschermen en voor te bereiden op rampen.

Zo is in het dorp Baoi Tara in Bangladesh op het hoogste punt een waterput gebouwd. Op die manier hebben de bewoners zelfs bij een overstroming schoon drinkwater. De bewoners worden ook voorbereid op evacuaties. Onlangs is er een brug gebouwd van bamboe. Via deze brug kunnen mensen in het regenseizoen toch op een veilige manier naar de bewoonde wereld. Als het dorp dan wordt overspoeld kunnen de kinderen gewoon naar school en is er toegang tot voedsel.
Dankzij trainingen door vrijwilligers van het Rode Kruis weten de mensen wat ze moeten doen bij een ramp. In Baoi Tara treedt het evacuatieplan in werking. Met de hulp van vrijwilligers wordt het hele dorp geëvacueerd. Zo zijn de bewoners veilig en goed beschermd tegen het stijgende water.

Gerelateerde goede doelen

Rode Kruis, Ver. Het Nederlandse

Maak van uw afscheid een nieuw begin